Dnes vás zoberiem na výlet do Trenčína. Teda iba kúsok od tohto mesta. A kde teda ideme? Ideme sa pozrieť spolu na vyhliadkovú vežu v Trenčianskej Závade. Každý poznáme množstvo vyhliadkových viež, no ruku na srdce, kto bol tu? Nie je tak známa, no stojí za zmienenie. A ako nám tam bolo? Ako sa tam dostanete? To sa dozviete už nižšie v článku… 

Začala by som pekne od začiatku. Ak prídete do mesta Trenčín, tak tam vám priamo ide zo stanice autobus – zastávka Trenčianska Závada. Lístok stojí okolo eura. Cesta trvá trošku dlhšie, približne pol hodinu. Keď vystúpite z autobusu, tak pôjdete smerom hore – hneď keď vyjde von z dverí. Je tam iba jedna cesta. Asi 5 minút peši a dostanete sa na ranč, kde budú pobehovať kone, kravy a podobne. Stále pôjdete rovno. Z tohto ranča už vidieť aj samotnú vyhliadku, ale vy to musíte obísť. Stále pôjdete rovno – je to väčšinou rovina, no trošku ďalej začne jemný stupák. Ale nie je to nič neprekonateľné. Zvládla som to ja, zvládnete to isto aj vy. Ja tiež nie som nejako stavaná na turistiky. A keď budete približne v polke, stretnete altánok. Taký drevený. My sme si tam oddýchli. A pokračovali sme ďalej… Tam hneď začina mierny lesík. Tu sú už značky a rovnako aj tabuľa so smerom na vyhliadku. Nemáte sa kde stratiť. Keď stretnete plot, tak máte na výber. Buď odbočíte v pravo alebo budete pokračovať lesom. My sme odbočili v pravo. A je tam už hneď vyhliadka. Asi 2 minúty. A môžete vyjsť tých XY schodov smerom hore.

Vyhliadka je spevnená železom. Zhora vidieť až do Čiech. Je tam krásny výhľad, máte tam aj tabule o tom, aké hory, kopce vidíte. Super  výlet! A stojí to za to. Vznikajú tam aj super fotky. My sme tiež stretli niekoľko škôl na výlete. A keď zídete späť dole, môžete si oddýchnuť na lavičke alebo ísť späť a dať si na ranči skvelé halušky (alebo niečo iné). Ceny sú tam primerané, žiadne drahoty. A späť môžete ísť opäť autobusom. Treba si pozrieť spoje, lebo nechodia veľmi často a autom neodporúčam ísť, my sme na parkovisko ani nenarazili.

To je na dnes odomňa všetko. Určite sa podeľte s nami, ak ste tam boli a majte sa krásne! Dúfam, že som vás nahnadila na výlet!

VaŠa Aďka


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here