Nie je darček ako darček. A nie každý si potrpí na drahé, luxusné dary. Každý sme iný a každý jeden z nás preferuje niečo iné.

Ale niekedy je veľmi ťažké kupovať darčeky či už je to preto lebo nevieme čo tej druhej osobe darovať, či sa jej to bude páčiť, alebo či to využije. A ani nám by sa určite nepáčilo, keby sme dostali veci, ktoré nám budú stáť niekde na poličke a zasadať prachom.

Preto sú dve možnosti. Buď sa osoby opýtate, čo si naozaj praje (aby ste nekupovali zbytočnosti) alebo kúpite/vyrobíte/vymyslite niečo praktické, podľa toho, čo váš obdarovaný preferuje.

Moje tipy na darčeky môžu znieť trochu nezvyčajne a možno pre niekoho aj divne. A možno aj sú, no ak máte záujem urobiť radosť niečím jedinečným, tak sa určite inšpirujte.

Bylinky a korenia

Super darček pre niekoho, kto rád varí. Čerstvé bylinky buď natrháte alebo môžete kúpiť v obchodíkoch bez obalu. Taktiež koreniny. Môžete kúpiť koľko chcete, aké chcete a namiešať zmesi od výmyslu sveta podľa toho, aké chute a vône uprednostňuje vaša obdarovaná osoba.

Štartovací „Zero-Waste“ kúpeľňový set

Ak chcete niekoho motivovať alebo niekoho kto už redukuje odpad potešiť, tento darček je ideálny. Máte veľa možnosti aké produkty darujete či už je to bambusová zubná kefka, telové mlieka, nebalené mydlá, nebalené šampóny alebo opakovane použiteľné odličovacie tamponiky. Výber je veľký.

Knihy

A tým nemyslím hocijaké knihy. Ale také, z ktorých sa človek aj niečo naučí. Obrovský výber kníh, ktoré vyšli v tomto roku áno napr. o udržateľnosti, životnom štýle s menej odpadom, bez plastov, o tom, ako žiť ekologickejšie či vegánske kuchárky, sú takouto možnosťou.

Sada s prísadami

To je tiež pekný darček pre niektorých, ktorí radi robia domáce výrobky. Môžete si jednoducho zariadiť krabicu alebo kôš s prísadami na domáce čistiace, alebo kozmetické výrobky, ako je jedlá sóda, biely ocot, kokosový olej a rastlinné oleje. Stačí použiť svoju kreativitu.

Košíček s receptami a prísadami

Pre niekoho, kto miluje variť, vytvorte kôš na jedlo. Nakúpte všetky ingrediencie a pridajte aj recept. Pekne naaranžujte a darček je hotový.

Poukážka

Poukážky sú vždy lepší darček ako keby sme niekomu mali darovať peniaze. Takisto si osoba môže vybrať, čo sa jej páči a vy sa vyhnete nevhodnému nákupu. Buďte opatrní pri výbere obchodu, aby bol pre tú osobu samozrejme vhodný.

Esenciálne oleje

Veľmi všestranný a pekný darček. Esenciálne oleje sa môžu použiť na kadečo možné, napr. ako osviežovač vzduchu alebo ako ingrediencia do vlastne vyrobených domácich či kozmetických výrobkov. Ja esenciálne oleje používam skoro do všetkého. Či už je to telové mlieko alebo sprchový gél. Nielen, že pekne voňajú a na výber je ich od výmyslu sveta, majú aj liečivé účinky. Ak chcete darovať kvalitné oleje, kúpte tie, ktoré sú 100% organické. Ku olejom môžete pridať malý popis a ich účinok.

Ručne robené darčeky

Ak máte šikovne ruky a viete šiť, maľovať alebo vytvárať ručne vyrobené šperky, môžete urobiť pekný darček, ktorý bude aj osobný. A viete ako sa hovorí „darovanému koňovi sa na zuby nepozerá„. Tým myslím to, že aj keď váš výrobok nebude perfektný, som si istá, že daná osoba sa tomu poteší viac ako nejakému CD-čku.

Jedlo

Ak vy radi varíte alebo pečiete, prečo niekoho napríklad neobdarovať domácimi koláčikmi, sušienkami, alebo čerstvým pestom, či džemom? Ako alternatívu môžete oslávenca pozvať ku vám domov na večeru alebo dezert. A tak si aspoň užijete a strávite spolu pekné chvíle, na ktoré budete spomínať.

Darujte zážitok

Ak predsa nechcete darovať materiálne veci, darujte zážitok. Či už lístok do kina, lístok do divadla alebo na koncert, kurz fotografovania, plavbu loďou, alebo večeru v reštaurácii, výber máte veľký. Jednak si to osoba viac užije, zažije niečo nové, získa skúsenosti a na druhej strane si zážitky bude pamätať do konca života.

Tieto jedinečné darčeky sa hodia na každú príležitosť či už narodeniny, výročie, Vianoce alebo len tak, keď chcete niekomu urobiť radosť. Buďte kreatívny.

Aký darček, ktorý ste dostali Vy, Vás potešil najviac?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here