TOP 12 BAREV PRO JARO 2018


Autor: Jindra Chrvalová, myfuntasticlife.com

Já vím, já vím. Ještě ani pořádně nenapadl sníh a já už zveřejňuju barvy pro jarní sezonu. Nejsem padlá na hlavu (no, i když..;)), ale tohle je prostě svět módy, který je vždycky o krok napřed. Momentálně jsou všude po obchodech zimní slevy, ale až se odprodají, začnou pomalu, ale jistě nabíhat jarní kolekce.

A je fajn být v obraze. Jak vždycky říkám – nemusíte se trendy řídit a úplně jim podléhat, ale je dobrý o nich vědět. Tak teda, pojďme se podívat na TOP barvy jara 2018.

Tady jsou:

1. Meadowlark

Dokážete si představit jaro a léto bez žluté? Letos uvidíme hlavně tenhle odstín. Jen tak mezi námi – Meadowlark, jak jsem zjistila, je v českém překladu Vlhovec a je to pták, který se touhle barvou pyšní. U žluté ale pozor, nesedne každému, takže jí doporučuju opravdu dobře vyzkoušet. V případě, že se trochu tluče s odstínem vaší pleti, doporučuju nosit ji dál od obličeje.

2. Cherry tomato

Jak určitě víte, červená je barva č.1 pro letošní zimu a uvidíme jí i na jaře. Tentokrát v zářivém odstínu cherry rajčátek. Nevím, jak vy, ale já červenou miluju!

3. Little boy blue

Jestli je odstín modré, který sluší všem odstínům pleti, potom je to tenhle odstín nazvaný Little boy blue. Ano, celkem výstižný. Když byl můj syn před lety miminko, měli jsme doma spoustu dupaček přesně v tomhle odstínu.

4. Chilli oil

Zatímco předchozí barvy byly “typicky jarní”, tenhle odstín je velmi překvapivý a na jarní sezonu až neobvyklý. Nicméně tím neříkám, že se mi barva nelíbí. Je opravdu zajímavá, neokoukaná a s opálenou pletí bude vypadat skvěle. Jsem fakt zvědavá, jak bude vypadat v reálu na oblečení.

5. Pink lavender

Tak tahle barva je přesně něco mezi růžovou a fialkovou. Ne každý musí výrazné zářivé barvy, některým ženám vyloženě sednou pastelové odstíny. A taky záleží, s jakou další barvou se zkombinuje.

6. Blooming dahlia

Když se podívám na tuhle barvu, vybaví se mi šaty a kostýmky, který kdysi šila moje babička pro svoje zákaznice. Teplý broskvový odstín růžové už tu dlouho nebyl. Bude se skvěle kombinovat s jinými “nahými” (nude) odstíny jako jsou béžová, světle hnědá, ale i bílá.

7. Arcadia

Je tu další velmi zajímavý odstín nazvaný Arcadia. Není to ani zelená, ani petrolejová, je to prostě něco úplně novýho a neokoukanýho. Tenhle studený odstín přinese do jarního šatníku svěží vánek. Za mě super!

8. Ultra violet

Pokud se ptáte, která barva je úplně tou TOP, potom je to tahle ultra fialová. Ano, dlouho jsme o ní neslyšeli a nyní se opět vrací na scénu, a to v plný parádě. Ne každý tuhle barvu musí, řekla bych, že je spíš pro módní odvážlivce. Ale já jí viděla”naživo” na jednom outfitu za výlohou v kombinaci s oranžovou a musím říct, že to vypadalo perfektně.

9. Emperador

Čokoládová barva a opálená pleť si vždycky rozuměly. Navíc na léto mi přijde hnědá barva daleko lepší basic než černá, která je hodně tvrdá. Bude vypadat skvěle s bílou, béžovými odstíny, ale i růžovou a denimem.

10. Almost mauve

Tenhle název v překladu doslovně znamená “téměř nafialovělá”. Je to taková ta jemná “holubí” barva, která není ani bílá, ani šedá, ani fialková. Tenhle odstín je velmi neutrální a bude se dobře kombinovat se všemi barvami.

11. Spring crocus

Jak píšou v knize Abeceda zahrady, “krokusy neboli šafrány jsou vděčnými jarními nebo podzimními trvalkami. Jarní krokusy vykvetou, sotva sleze sníh.” Takže pokud se vám tahle barva líbí, přivítejte s ní jaro. Budete velmi “krokusová”.:)

12. Lime punch

Je tu druhý odstín žluté, tentokrát ve víc ostrém a chladnějším tónu, který mu dává špetka limetky, která je v něm zamíchaná. Mě tenhle odstín moc nesedne, ale moc se mi líbí.

Tady najdete přehled všech 12 TOP barev. U mě určitě vede ultra fialová, kterou bych chtěla vyzkoušet. Myslím že si bude dobře rozumět s rezavým odstínem mých vlasů. No a červená – to je prostě moje klasika.

A co vy, jaká barva se vám líbí? Dejte mi vědět v komentářích.;)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here