TVOŘÍM, TEDY JSEM


Těhlech hesel, jaké je v nadpisu, mám v hlavě a hlavně někde hluboko v sobě hned několik. Sním, tedy jsem. Miluji, tedy jsem. Píšu, tedy jsem. Čtu, tedy jsem. A taky to známé: Myslím, tedy jsem.

Jsou věci, bez kterých bych nebyla. Nebyla bych to já…

  • Bez snění, protože jsem prostě zasněná víla, ať si každý říká, co chce.
  • Bez lásky – milostné, rodinné, bez lásky k věcem, k činnostem, ke svýmu psovi.
  • Bez psaní, které je mou zálibou i úžasnou prací.
  • Bez knih, ve kterých hledám sílu, inspiraci i smysl života.
  • Bez přemýšlení, ať už to znamená neustálé celoživotní učení, nebo dumání nad smyslem života.
  • Bez tvoření, protože potřebuji své sny a myšlenky měnit ve skutečnost.

To a spoustu dalšího k mému životu patří. Díky tomu JSEM.

Ačkoli jsem zvenčí „nudný introvert“, což může být pro lidi kolem docela trefné označení mé osoby, uvnitř mám bohatší život, než jaký si mnozí dokáží představit. Tvoří ho všechny tyto činnosti, city a pocity. Tvoří ho mnohem větší svět, než je k vidění kolem nás.

Sbírám myšlenkové magnety a tvořím

A pak je tu má tvorba, jakési umění. Činnost, při které otiskávám svou osobnost do něčeho hmotného či jinak viditelného. Činnost, kterou potřebuji ke štěstí stejně jako lásku, či svobodu, bez které se taky neobejdu.

Myslí nám prý denně projde 40 000 – 60 000 myšlenek. Takovou myšlenku si představuji jako velmi jemnou energii, která funguje podobně jako magnet. Některá se nás chytí silněji, některá nezapůsobí skoro vůbec. No a pak je na nás, jestli si ten magnet vystavíme na ledničku, nebo ho necháme být.

A tak si ty magnetky beru do rukou a proměňuji je ve věci a skutky.

Žiju své sny

Znáte takové ty motivační citáty typu: „Žij své sny!“, že jo? Je jich všude kolem tolik, že už se z toho stávají prázdná slova.

Ten význam ale zůstává pořád důležitý. Když budeme jen snít a přemýšlet, aniž bychom své touhy uskutečnili, tak se nestane vůbec, ale vůbec nic. Ani ty milióny nevyhraju, když si nevsadím. Já vím, samá klišé. Ale sakra pravdivá.

Já už jsem se to ale naučila. Už v sobě nosím tyto myšlenky, aniž bych je musela vidět na billboardu nebo číst v knížkách. A tak žiju své sny. 

No, vážně…

Před pár měsíci jsem se vrátila ke své dřívější zálibě – k tvoření šperků. Před lety jsem totiž často sedávala s mamkou a vyráběla náušnice, náhrdelníky, náramky či brože. Pak ale většina našich krásných a pracných výrobků skončila zapomenutá v krabičkách ve skříních a podobně dopadla naše chuť tvořit.

Tentokrát jsem to nemohla dopustit. Mým snem totiž vždycky bylo nabízet něco, co vytvořím, i ostatním. Vám. Živit se vlastní tvorbou – to si přeju. Psaním, básněním, nebo třeba právě vyráběním.

A tak jsem se do toho prostě pustila. Nač čekat?

Objednala jsem pořádnou várku korálků z minerálních kamenů a dalších krásných materiálů, aby mé šperky měly nějakou hodnotu, hloubku a smysl. Aby ke mně seděly. Pak jsem vymýšlela návrhy, učila se o minerálech a navlíkala od rána do večera. Někdy i od večera do rána. A taky jsem tvořila e-shop, trápila se s technikou a fotila výrobky. Od rána do večera, od večera do rána…

A tadááá!

Byla to fuška a byly potřeba i počáteční investice, ale stálo to za to. Prodávám teď své výrobky, do kterých vkládám kus sebe sama a které mně i jejich novým majitelkám dodávají úžasnou sílu. Výrobky, kterým sama věřím, že jsou úžasné, kvalitní, energické a prostě boží. Výrobky, které bych si sama koupila.

I když se tím ještě zdaleka neživím, dosáhla jsem svého. Protože i cesta je cíl, že jo. 

Pojďte do toho taky

Tímto článkem jsem vás nechtěla přimět k nákupu náramků (i když budu ráda, když si vyberete :)). Ani jsem se nechtěla ničím chlubit.

Chtěla jsem vás inspirovat a trošku kopnout do prdýlky. Protože jestli o něčem takovém, nebo třeba o něčem uplně jiném sníte, tak do toho. Vyrobte náramek a nabídněte ho k prodeji. Sbalte si batoh a vyrazte na cestu. Zavolejte klukovi, co se vám líbí a pozvěte ho ven.

Proměňte své sny ve skutečnost. Sněte, tvořte, myslete, milujte… ŽIJTE.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here