UMELÉ A MAGNETICKÉ MIHALNICE


Autor: nasklee.com

Ahojte! Som späť s novým beauty postom a tentokrát to bude post na želanie o umelých, magnetických mihalniciach. Ak ma sledujete na instagrame, tak ste si určite všimli, že som si pred nejakou dobou objednala práve tento typ mihalníc, aby som zistila, aké vlastne sú a či sú vôbec “použiteľné”. Okrem toho vám napíšem aj celkovo o tom, aké umelé mihalnice nosím a všetko ohľadne nich.

Ardell Demi Wispies – polovica // Ardell Demi Wispies – half-length

Svoje magnetické mihalnice som objednávala cez Krasotiku, odkiaľ si objednávam aj klasické umelé mihalnice. Sú to Ardell Double Demi Wispies – magnetické mihalnice (link tu) za 14,96 Eur.

Ja používam na “bežný deň” Ardell Demi Wispies a kupujem si ich vo štvorbalení (link tu, 14,51 Eur). Nepoužívam ich však celé, resp. tak si ponechám maximálne jedny z celého štvorbalenia, pretože mi tak prídu príliš dlhé na moje oko. Najčastejšie ich nosievam iba “polovičné”, čo znamená, že si z nich cca polovicu odstrihnem (strihám preč z dlhšej časti) a lepím si ich viac na vonkajší okraj oka. Donedávna som ich aplikovala na nenamaľované mihalnice a po mascare som siahala až keď som ich mala nalepené, aby som ich zjednotila. V poslednej dobe si svoje mihalnice namaľujem a až potom lepím umelé mihalnice, lepšie sa mi potom “napasujú” na tie moje a keď náhodou treba, ešte si ich “zjednotím” kliešťami na vytočenie mihalníc.

Na Demi Wispies mám rada to, že nie sú až tak výrazné a dlhé ako býva väčšina umelých mihalníc a veľmi sa mi páči ich tvar. Postupne sa od “vnútorného konca” predlžujú, čo podľa mňa minimálne mojim očiam najlepšie pasuje. Takisto si myslím, že vyzerajú dobre aj pri výraznejšom makeupe (myslím tým tmavé tiene, alebo výraznú linku), ale aj len tak “na holo”. Dajú sa nosiť na bežný deň a takisto aj k večernému makeupu. Preto sú pre mňa ideálne a najnovšie som si kúpila 6-pack (link tu).

Ardell Demi Wispies v celej dĺžke // Ardell Demi Wispies in their full length

Ardell Magnetic Demi Wispies

Keďže som si ich tak obľúbila, rozhodla som sa objednať si aj magnetické mihalnice presne tohto typu – Demi Wispies (link tu). Sú však o niečo výraznejšie, ako klasické nalepovacie, keďže sú dvojvrstvové. Magnetické mihalnice totiž fungujú tak, že si jedny priložíte zvrchu vašich a druhé zospodu a navzájom sa “zmagnetizujú”. Takže máte vlastne akoby “dvoje”. Priznám sa, že som sa zo začiatku obávala, že budú príliš výrazné, pretože sa nedajú len tak nastrihať, ako to robievam s klasickými. Aj keď sa musím priznať, že už dlhšie koketujem s myšlienkou, že kúsok z tých mojich odstrihnem (zostali by mi na nich 3 magnetky namiesto 4) a vyskúšam, či sa mi tak s nimi nebude robiť lepšie. Mihalnice sa aplikujú na namaľované mihalnice. Prvý krát som ich mala na nenamaľovaných a dopadlo to katastrofálne. Síce som ich nejak nakoniec “upevnila” (bojovala som tak pol hodinu), ale po chvíli sa po mojich začali šmýkať dole. To sa síce môže stať aj keď ich namaľované máte, ale je to menej pravdepodobné. Predsa len, nalíčené mihalnice sú pevnejšie a vytočenejšie, ako tie naše prirodzené – takže to má logiku.

Celkovo by som magnetické mihalnice hodnotila tak, že podľa mňa nie sú ideálne na každodenné nosenie a neviem si predstaviť, že by mi vydržali od rána do večera, tak ako klasické “falsies”. Rada ich však aplikujem vtedy, keď ideme fotiť. Či už outfit post, alebo nejaké beauty fotky. A síce sa mi ťažšie aplikujú ako tie klasiky, mám s nimi zas menej roboty, keď si ich dávam dole. Takže na krátke časové úseky, v ktorých preferujem výrazné mihalnice, volím vždy radšej tie magnetické. Pokiaľ ste zvažovali ich kúpu z toho dôvodu, aby ste si už nemuseli maľovať svoje mihalnice, tak vás sklamem – naozaj tak nedržia. Je však možné, že magnetické “accents” sú na každodenné nosenie vhodnejšie (link tu). Síce som ich zatiaľ netestovala, ale mám to v pláne, keďže ako som spomínala, aj z tých bežných si kúsok odstrihávam.

Ako to máte vy s umelými mihalnicami? Nosíte ich? Skúsili (by) ste magnetické mihalnice? 


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno