Bloggers RE

VE STYLU NEW YORČANKY


Autor: Jindra Chrvalová, myfuntasticlife.com

Možná to na první pohled vypadá, že běhám po ulicích New Yorku, ale předpokládám, že v New Yorku nerostou palmy a nevisí emirátský vlajky. Takže ne, nejsem (bohužel) v New Yorku, ale pořád “doma” v Dubaji. Nicméně dneska o New Yorku budu psát. Teda abych byla úplně přesná, ne o městě, ale o módním stylu, který je typický pro New Yorčanky. Pokud čtete můj blog, tak víte, že jsem nedávno napsala článek o stylu Pařížanek, který se mi vždycky líbil. Ale rozhodně to není jediný módní styl, kterého bych se nějak striktně držela. Mám ráda barvy. Zvlášť tady v Dubaji, kde neustále svítí sluníčko, je ráda nosím. A při mojí “mrněcí” výšce běhám zhruba od čtrnácti let celkem bez problémů v podpatcích. Takže pokud dáme dohromady barvy a podpatky, hned tu máme první body stylu á la New Yorčanka.

Takže jaký teda ty New Yorčanky jsou? A v čem se liší od Pařížanek?

Viděli jste někdy seriál Sex ve městě? Když jdou Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte po chodíku, těžko je někdo přehlédne. Vypadají, jako by si zrovna odskočily z módní přehlídky a přesto působí uvolněně a nenuceně. Všechny ty barvy, potisky, perfektní kabelky, vysoké podpatky, náušnice, korále, dokonalé vlasy… Nejednou jsem si kladla otázku, jestli New Yorčanky opravdu takhle fakt vypadaj, když spěchají ráno do práce nebo jestli nás televize zase jenom blbne. Ale světe div se, je to tak. Je to těžké popisovat, nejlepší by bylo do New Yorku zajet, ale pojďme na pár základních bodů aspoň teoreticky tady u mě na blogu.:)

Je excentrická

Jo. Na rozdíl od Pařížanky, která je v módě umírněnějsí, se New Yorčanka nebojí být výstřední. Možná je to dané tím, že New York je velkoměsto, kde se každý pere o svůj krajíc chleba. Každý chce uspět a konkurence je velká. Takže pokud chcete něco dokázat, musíte být vidět. A tohle ženy z “Big Apple” rozhodně umí. Nebojí se trendů, na první pohled jsou víc “vystajlované” a hlavně – umí to s barvami. Pokud vyrazíte do ulic v extravagantním růžovém kožichu, nikoho to až tak nepřekvapí a nemusíte se bát, že se dočkáte posměšných výrazů. (Kéž by tomu tak bylo i v Čechách). V New Yorku se trendy rodí, lidé jsou tu na extravagance zvyklí. Žijí tu národy ze všech koutů světa, které si s sebou přinesli i kus svojí kultury, takže tu najdete neuvěřitelný mix všech možných stylů. I tady ale platí, že outfit je odrazem osobnosti, ne jen převlekem. To znamená, že ačkoliv jsou New Yorčanky v módě odvážné, působí uvolněně. Rozhodně nejde o žádnou křeč.

Podpatky a kabelka? Nutnost!

Možná je to i tím, že v New Yorku ženy nemusí běhat po “kočičích hlavách”, tak jako my v Praze, rozhodně ale na podpatcích běhat umí. Pokud jsou pro Pařížanku typické baleríny, New Yorčanka = vysoké podpatky. Ne, není to pravidlo, že je nosí VŠECHNY, ale potkáte jich tam mraky. Co New Yorčanka nikdy nepostrádá, je kabelka. Je jedno, jestli jde o ikonickou kabelku za desítky tisíc nebo trendy kabelku ze Zary. Kabelka je prostě základ a bez ní nedá ani ránu.

Výrazné doplňky

Pakliže Coco Chanel hlásala, že před odchodem z domu má žena sundat jeden doplněk a Pařížanky jsou v tomhle směru střídmější, neplatí to o ženách z New Yorku. Doplňky jsou od toho, aby podtrhly outfit a dodaly mu ten správný “drajv”. New Yorčanky to dobře vědí a umí je nosit. Je jedno, jestli jde o pravé zlato nebo jen o bižuterii. Pokud je to zajímavý kousek, na ceně nezáleží. To ale neznamená, že New Yorčanky působí nevkusně nebo přeplácaně. Celek by pořád měl působit jednoduše a nenuceně.

Nejlepší přítel? Kadeřník.

New Yorčanka sází na svojí krásu a nebojí se jí zvýraznit. Za kosmetiku a kadeřníka utratí nemalé peníze. Co jí nikdy nechybí, je perfektní manikúra.

Sluneční brýle

Je úplně jedno, jestli je léto nebo zima a i to, jestli zrovna vůbec svítí sluníčko. New Yorčanky nosí sluneční brýle ne kvůli počasí, ale prostě proto, že to vypadá cool. Jak napsala jedna dáma na svém blogu – jednoduše se za ně schováte, když zrovna na ulici nemáte náladu na lidi kolem. A že jich v New Yorku jsou plný ulice..

A hlavně:

New Yorčanka je sebevědomá. Prosím, nespleťte si tenhle výraz s písničkou od Báry Polákové Nafrněná.:)) Myslím tím zdravě sebevědomá. Takže pokud chcete zapadnout do tohohle velkoměsta nebo vypadat jako rodilá New Yorčanka (ať už jste kdekoliv), buďte prostě svá!

Foto: Michael Kruger


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram