VEGAN BUCKWHEAT PORRIDGE


Víkend. Dlouho se vyspat. Přečíst si knížku. Horká voda s citrónem. Pomalu začít den a dát si velkou a vydatnou snídani. Tak vypadá můj perfektní start do víkendu.

Jelikož snídaně přes týden trochu zanedbávám, o to víc to miluju si o víkendu dát velkou a vydatnou snídani a jak moc miluju svoji starou dobrou ovesnou kaši, tak taky ráda zkouším něco nového. Tak jako dneska.

Po dlouhé době jsem dneska zase udělala pohankovou kaši a povedlo se to tak moc, že jsem se s vámi chtěla podělit o ten recept.

Tak na co ještě čekáme? Hurá do kuchyně, připravte si vařečky a jdeme na to!

Na 2 porce budete potřebovat:

  • 1 hrnek pohanky
  • třikrát tolik tekutiny (můžete použít vodu nebo rostlinné mléko)
  • 1/2 jablka
  • 3 datle
  • skořice
  • vanilkový cukr

Topingy podle chuti: já jsem se rozhodla pro mražené borůvky, banán, burákové máslo a granolu

Na kaši prvně uvařte pohanku s dvojitým množstvím tekutiny a jakmile se začne vařit, tak ztlumte teplotu. Mezitím si nakrájejte jablka a datle na malé kousky a po 20 minutách přidejte jak jablka a datle, tak třetí část zvolené tekutiny k pohance. To necháte ještě dalších pět minut vařit nebo až se absorbuje tekutina a to celé bude mít kašovitou konsistenci.

Rozdělte vaši kaši na dva talíře a ozdobte to vaším oblíbeným ovocem a oříškovým máslem a popřípadě to můžete ještě polít studeným mlékem. Nechte si chutnat!

Doufám, že jsem vás mohla inspirovat, vyzkoušet něco nového a byla bych moc ráda, kdybyste ten recept napodobili! Co je vaše nejoblíbenější víkendová snídaně?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here