Bloggers RE

VEGAN & HEALTHY FOOD GUIDE: NEW YORK


New York: veganské nebe.
New York je známe pro veganské jídlo a hodně restaurací a jak velké naše očekávání byla, tak byla ještě předčena.
Jediná nevýhoda jsou ty ceny, ale zato dostanete tak velké porce, že někdy budete mít problém to celé sníst. K tomu ještě přijde, že ty ceny jsou uvedené bez daně a ve většině lokálů personál ještě očekává spropitné, které není zrovna nejnižší.
Ano, to jídlo je drahé, hodně drahé dokonce, ale do New Yorku se člověk nedostane každý den, a proto jsme toho musely využít a všechno vyzkoušet.
Jestli chcete trochu ušetřit na jídle, tak bych vám doporučila chodit do bister a lokálů, kde je samoobsluha, aby vám odpadlo spropitné, z čehož se nakonec dostanete mnohem levněji. Ale dost mluvení, pusťme se do toho, ale pozor: nebezpečí hladu!!!

BREAKFAST

x The Butcher’s Daughter: byl náš asi nejoblíbenější lokál na snídaně. Milovala jsem tu atmosféru, tu nabídku, interiér i jak to jídlo bylo servírované. Tahle úplně vegetariánská restaurace nabízí plno veganských jídel, vaří bez mléčných produktů a jen několik jídel obsahuje vajíčka.

Co musíte vyzkoušet: acai bowl, avokádový chleba, veganské vafle a kale ceasar salát
Dostupnost: $$
Adresa: 19 Kenmare St, 581 Hudson St

x Bocaphe: tahle vietnamsko-franzouská restaurace je perfektní na víkendový brunch nebo výbornou večeři a byla to jedna z mála restaurací, která měla otevřeno 25. prosince. To zařízení bylo strašně fotogenické a to jídlo byla také strašně dobré. Ta acai bowl patřila k nejlepším, který jsem v New Yorku měla a moje mamka se rozhodla pro lívance, které jí taktéž ohromně chutnaly.

Co musíte vyzkoušet: acai bowl, avokádový toust, tofu bahn mi
Dostupnost: $$
Adresa: 222 Lafayette St

x Citizens of Chelsea: tahle super sladká kavárna v Chelsea servíruje asi to nejhezčeji nachystané jídlo vůbec! I ta kavárna sama o sobě je krásně zařízená a jejich káva patřila k nejlepších, který jsme v New Yorku měly!

Co musíte vyzkoušet: avokádový chleba (bez feta sýra), bircher muesli, kávu s ovesným mlékem
Dostupnost: $$
Adresa: 401 W 25th

x Two Hands: je australský snídaňový a brunch lokál a má rovnou dvě kavárny, a to jednu v Soho a jednu v části města jménem Tribeca. My jsme navštívily tu kavárnu v Soho, která je trochu menší, ale pořád, plná a proto musíte počítat s čekací dobou. My jsme ale dostaly stůl rychle a jak ta kavárna sama o sobě, tak i obsluha byly strašně milé. Sice tam nemají moc velký veganský výběr, ale prostě se zeptejte a ta obsluha vás ráda informuje!

Co musíte vyzkoušet: acai bowl, avokádový chleba, banana bread s espresovým maskarpone, café latte s macadamia mlékem
Dostupnost: $$
Adresa: 164 Mott St, 251 Church St

x Lively Brooklyn: na tuhle sladkou kavárnu jsem narazila díky Anně a já jí tímhle moc děkuju za tenhle úžasný tip! Sice tahle kavárna leží trochu mimo město, ale stejně za to ta cesta stojí! Já jsem tady měla tu nejlepší acai bowl vůbec a mamčin avokádový chleba byl opět velmi dobrý! Stejně jak jsem milovala jejich jídlo, tak i interiér, který je strašně sladký a fotogenický, a ta obsluha byla šíleně milá!

Co musíte vyzkoušet: acai bowl, avokádový toast, čokoládovo-liskooříškový toast, healthy chocolate smoothie
Dostupnost: $
Adresa: 396 7TH AVENUE, BROOKLYN

x Juice Generation: najdete na každém rohu ve měste stejně jako plno podobných řetězců, který nabízí džusy, smoothies a acai bowls. Jeden takový lokál jsme měly doslova za rohem u našeho Airbnb, a proto jsme tam brzy skončily. Jejich acai bowls i ten zelený smoothie byly vynikající a ty porce byly opět velmi dobré.

Co musíte vyzkoušet: Almond Butter Bliss acai bowl, PB acai bowl, Mrs Greengenes smoothie
Dostupnost: $$
Adresa: všechny lokály najdete tady

x Pause Café: ja marocká kavárna v oblasti East Village, kterou jsem taky našla u Anny. Tady mají velkou nabídku smoothie bowls a snídaňových jídel, ale taky sendviče , saláty a zákusky. Ta atmosféra je tady opravdu jedinečná a ty acai bowls patřily k nejlepším v New Yorku.

Co musíte vyzkoušet: čokoládovo-burákovou acai bowl, Banana Nut smoothie
Dostupnost: $
Adresa: 3 Clinton St

x Toby’s Estate Coffe: tady jsme skončily tak trochu nechtěně, ale nebyly jsme zklamané. Tahle milá kavárna v části města jménem Nolita nabízí vedle kávy a velkého výběru zákusků a dortů i snídaně, a to jak klasické, tak veganské. Tahle kavárna je perfektní i na pracování nebo učení a můžete tady zůstat dlouho sedět bez toho, abyste si něco objednávali.

Co musíte vyzkoušet: acai bowl, avokádový chleba s tahini, café latte s ovesným mlékem
Dostupnost: $
Adresa: 44 Charles St

x Little Choc Apothecary: děkuji Angie za tenhle skvělý tip. Tenhle malý sladký lokál ve Williamsburgu je první vegan crêperie na světě a můžete sem jít jak na snídani, tak na oběd, svačinu nebo dezert po večeři. Ty palačinky byly vážně ty nejlepší, jaký jsem kdy měla a i ten interér byl neuvěřitelně sladký.

Co musíte vyzkoušet: sladkou palačinku s burákovým máslem, jahodami a Newtella (vegan Nutella), acai bowl
Dostupnost: $
Adresa: 141 Havemeyer St

x Oatmeals: je malá sladká kavárna, která je specializovaná (jak už prozrazuje jméno) na ovesné kaše. Ty si můžete buďto sestavit sami podle vaší chutě nebo si můžete dát jednu z kombinací z nabídky. Ta ovesná kaše se připravuje pouze s vodou, takže je veganská a mají plno topingů, kterýma si můžete vaši kaši ozdobit. Na výběr máte ze tří velikostí, my jsme se rozhodly pro tu největší, ale pokud nemáte až moc velký hlad, tak vám ta střední velikost bude bohatě stačit.

Co musíte vyzkoušet: The Hot Date nebo si sestavte vlastní kaši
Dostupnost: $
Adresa: 20 West 3rd St

LUNCH & DINNER

x by Chloe: patří už od Londýna k mým nejoblíbenějším restauracím vůbec! To jídlo není velmi zdravé, ale taky je neskutečně chutné a za tu cenu dostanete relativně velké porce, které vás zasytí. Já bych tady dokázala jíst denně a pokaždé jsem ochutnala něco nového.

Co musíte vyzkoušet: Quinoa Taco Bowl, The Guac burger, Mac’n Cheese a batátové hranolky s řepným kečupem
Dostupnost: $
Adresa: v New Yorku mají nespočet lokálů (přehled ke všem restauracím najdete tady)

x Champs Diner: tenhle veganský diner je ráj pro vegany, to vám můžu garantovat. Prvně jsem byla trochu skeptická, že mi ty kombinace budou trochu moc, ale ne, upřímně to bylo jedno z nejlepších jídel, jaký jsem kdy jedla. S mamkou jsme se kvůli té obrovské nabídce jídla nemohly rozhodnout, nakonec jsme se ale shodly, že to byla dobrá volba! Myslím si, že je tady jedno, co si dáte, protože všechno vypadalo strašně dobře! Sice jsou ty ceny trochu vyšší, ale srovnáno s jinými restauracemi za ty ceny dostanete obrovské porce. Málokoho jsme viděly, že by svoje jídlo snědl a nevzal si ho s sebou domů. Tahle restaurace definitivně patří k těm lokálům, kde můžete jít na jídlo i s neveganem, protože to jídlo chutná úplně nevegansky a nezdravě a je strašně chutné!

Co musíte vyzkoušet: Philly Cheese Steak sendvič, Eggs Benedict, Cookie Dough Milkshake
Dostupnost: $
Adresa: 197 Meserole St

x Peacefood Café: tuhle plně veganskou restauraci jsme v jeden den navštívily rovnou dvakrát, protože nám tam to jídlo prostě tak chutnalo! Chtěly jsme se prozkoušet celým jídelníčkem a myslím si, že je jedno, co si dáte, protože  všechno, co jsme ochutnaly nám moc chutnalo! Ty porce jsou obrovský a mají velk výběr jídel.

Co musíte vyzkoušet: Foccacia Cheeseburger, Chickpea Fries, Quiche, Vanilla Cake a horkou čokoládu se sójovým mlékem
Dostupnost: $$
Adresa: 460 Amsterdam Ave, 41 E 11th St

x The Cinnamon Snail: patří určitě taky k těm nejlepším veganským lokálům a fast food restauracím ve městě. První večer jsme sem chtěly jít na večeří, ale už zavírali a jen rozdávali zbylé donuty z toho dne, tak jsme si jich pár vzaly a rozhodly se sem za každou cenu jít ještě jednou a vyzkoušet i zbylé jídla a i z těch jsme nebyly zklamány.

Co musíte vyzkoušet: donuty, Beastmode burger, Mac´n Cheese, Cashew Cheese Tater Tots
Dostupnost: $
Adresa: 2 Pennsylvania Plaza

x Blossom du Jour: patčí k řetězci bister a restaurací, který najdete několikrát v New Yorku. My jsme byly v jejich Turnstyle Underground Market pobočce, jelikož to bylo blízko našeho Airbnb a ta atmosféra tam se nám moc líbila! A to jídlo! Omg, to bylo tak vynikající. S mamkou jsme si rozdělily pár jídel a všechno nám moc chutnalo. Bohužel to bylo i přesto, že to je fast food restaurace docela drahé, ale ty porce byly zato hodně velké a to jídlo nás velmi zasytilo.

Co musíte vyzkoušet: Midtown Melt, Skyscraper Burger, Cauliflower Bites, Mac´n Cheese
Dostupnost: $$
Adresa: všechny informace k jejich lokálům najdete tady

COFFEE & more

x Ludlow Coffee Supply: tady jsem měla asi to nejlepší iced latte s ovesným mlékem vůbec a i ta atmosféra tam byla vážně příjemná. Tahle kavárna je perfektní na pracováni nebo čtení, kde můžete bez problém zůstat dlouho sedět. A pokud během té práce dostanete hlad, mají tu i maličkosti a malý, ale dobrý výběr snídaňových jídel jako avokádový chleba, granolu s jogurtem nebo franzouské mandlové croissanty.

Co musíte vyzkoušet: oat iced latte, avokádový toast
Dostupnost: $
Adresa: 176 Ludlow St

x Happy Bones: i tady jsem měla velmi dobré iced latte. Tahle kavárna je sice velmi malá, ale většina lidí si sem jde pro kávu to-go, tak skoro vždy najdete místo na sezení. Mají tu i svačiny a něco sladkého na zub nebo něco malého mezi nákupy a chozením.

Co musíte vyzkoušet: oat iced latte
Dostupnost: $
Adresa: 394 Broome St

x Dunwell Doughnuts: tahle plně veganská donutárna má už dvě pobočky v New Yorku a má denně se měnící nabídku. My jsme si s mamkou daly každá dva, abychom jich ochutnaly co nejvíce. K tomu jsme si rozdělily horkou čokoládu s rýžovým mlékem, která taky byla velmi dobrá.

Co musíte ochutnat: peanut butter and jelly donut, chocolate peanut butter donut, horkou čokoládu s rýžovým mlékem
Dostupnost: $
Adresa: 102 St Marks Pl, 222 Montrose Ave

x Van Leeuwen Artisan Ice Cream: v téhle zmrzlinárně jsem měla tu nejlepší zmrzlinu svého života! Slyšela jsem, že to má být spíš hype, ale k tomu teda musím něco dodat! Mají tu jak ,,normální”, tak veganskou zmrzlinu a jejich kombinace příchutí jsou strašně zajímavé. Van Leeuwen najdete celkem 8krát v New Yorku a je to must-visit pro všechny milovníky zmrzliny (a kdo to není?). Nemají tu ale jen obyčejnou zmrzlinu, ae taky ice cream sendviče, sundaes, který dostanete s nespočet topingama a dokonce i veganskou šlehačkou a milkshakes (taky k dostání ve veganské verzi!). Ty ceny jsou sice trochu vyšší, ale zato dostanete taky opravdu velké kopečky, takže jestli nemáte hlad, tak vám jeden kopeček bude víc než dost!

Co musíte vyzkozšet: my jsme tam byly dvakrát, abychom ochutnaly co nejvíce přichutí, ale moji favorité byly ,,Planet Earth” a ,,Couch Potato”
Dostupnost: $$
Adresa: detaily k jejich pobočkám najdete tady

x ChaCha Matcha: z téhle kavárny popřípadě matchárny jsem byla úplně vedle a patří definitivně k mým highlightům v New Yorku! Nikdy jsem nebyla žádnej milovník matcha a proto jsem předtím měla docela strach, ale byla jsem velmi příjemně překvapena! Obsluha mi dala doporučila takzvaný ,,Purple Drink”, což byl ten nejlepší nápoj, který jsem kdy pila! Já bych si na vašem místě určitě dala nějaký sézónní nápoj s jedním z mnoha alternativních mlék.

Co musíte vyzkoušet: Purple Drink s macadamia mlékem, Cha Cha Chaga s kokosovým mlékem, vegan banana bread, vegan matcha donut
Dostupnost: $$ (Pozor: příjímají pouze karty!)
Adresa: detaily ke všem pobočkám najdete tady

x Wholefoods: znáte asi všichni. Tenhle bio supermarket najdete na každém rohu a abyste ho celý prošli, budete potřebovat nemálo času, protože ty obchody tady jsou prostě gigantický. Ten výběr zdravého a veganského jídla je tak velký, že nebudete věřit vlastním očím. Já jsem si tady koupila jídlo s sebou do letadla a nejraději bych si celej obchod’ák vzala s sebou domů.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram