Bloggers RE

VĚNOVÁNO KNIHÁM


Autor: Adéla H., obrazemblog.wordpress.com

Čtení je má oblíbená aktivita, ovšem abyste čtení podlehli, musíte najít ty správné příběhy. Rozhodla jsem se vám pravidelně přinášet tipy na čtení, které za to, alespoň z mého pohledu, stojí nebo se mi dostanou do rukou.

Tři kamarádi – Erich Maria Remarque

„Každá láska touží po věčnosti. A v tom spočívá její utrpení.“

Příběh jedné lásky a přátelství v meziválečném období Německa. Ke knize jsem se dostávala dlouho, neboť Na západní frontě klid nebyl můj šálek kávy. Příběh je psán přirozeným a okouzlujícím způsobem, ovšem melancholii a úzkosti se nevyhnete. Přesto je to příběh, který sice dojme, ale též zahřeje.

Mášeňka – Vladimir Nabokov

„Mé ženě…“

Opět meziválečné Německo, Berlín. Zima, mráz, šeď. A příběh Ganina, který rozmýšlí, co v příštích dnech udělá. Odjede z Berlína, a jak se zachová ve vztahu k Mášeňce? Příběh byl naprosto jiný, než jsem dle anotace očekávala, přesto mi ale kniha nabídla nejen poznání první exilové tvorby Vladimira Nabokova, ale též i vhled do mužského přemýšlení o bývalé lásce.

Rekviem za Pluto – Adam Chromý

Tuto knihu doporučuji tehdy, pokud hledáte nenáročné čtení, např. do vany nebo na cesty. Kniha nabízí pár překrásných přirovnání k Plutu a jeho smazání ze seznamu Planet, musím ale vytknout nedostatek psychologické hloubky o pocitech, který každý rozpad vztahu doprovázejí.

Jakou knihu byste doporučili vy?


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram