Bloggers RE

VYSNĚNÉ DESTINACE


Autor: Veronika Tučková, saskiegreen.blogspot.com

Už od založení blogu tu mám kolonku Cestování, ale doteď je v ní pouze jeden příspěvek a to o cestě do Paříže. Rozhodně mám v plánu cestovat, jenže momentálně to ze spoustu důvodů nejde (a ne, nejsou to výmluvy). Proto mě napadlo sepsat si takový wishlist, plán všech míst, kam bych se jednou chtěla podívat.

1. Japonsko

Je mi jedno, jestli to bude Tokio, Ósaka, Nagoya nebo jen nějaká ta vesnička. Celkově Japonsko mě láká nejvíc ze všech zemí. A proč? No, ve svých patnácti letech jsem začala koukat na anime, začala se víc zajímat o Japonsko a okamžitě jsem se zamilovala. Památky, příroda, jídlo, jazyk, kultura… není nic, co by se mi tam nelíbilo. Japonsko je skvělá země po všech stránkách, nejraději bych se tam přestěhovala. Dokonce bych se i ráda naučila Japonsky (tak trochu už jsem začala).

2. Nizozemsko, Amsterdam

Už ani nevím, kde se zrodil ten nápad. Od zhlédnutí filmu “Hvězdy nám nepřály” jsem se začala více zajímat a Amsterdam mě začal lákat. Nizozemsko je země tulipánů a ty já zbožňuju. Navštívila bych různé kavárny, zajímavá místa a vytvořila nezapomenutelné vzpomínky.

3. Anglie, Londýn

Anglie mě lákala vždycky. Hlavní důvod, proč chci do Anglie, je studio Warner Bross, kde bych ráda navštívila Harry Potter Tour. Každopádně bych chtěla vidět víc, když už tam budu. Nejvíc se mi líbí příroda a architektura. Momentálně už máme s přítelem naplánovaný výlet do Anglie na listopad, takže doufám, že to vyjde a že překonám svůj strach nejen z létání, ale i všeho ostatního (jako například mluvení s cizími lidmi ještě ke všemu cizím jazykem, držte mi palce).

4. USA

Tady taky nemám moc přesnou představu, kam přesně bych se chtěla podívat. Dost mě láká New York nebo Los Angeles. Nevím, tohle je spíše ve hvězdách. Určitě bych se ale ráda podívala do studia, kde se natáčel seriál Přátelé.

5. Francie, Paříž

Navzdory mému prvopočátečnímu zklamání se mi v Paříži moc líbilo. Nejvíce mě zaujala Eiffelova věž a katedrála Notre-Dame. Jenže tentokrát bych ráda vyrazila na vlastní pěst a ne s průvodcem. Navštívila bych místa, která mě opravdu zajímají, měla více času na pořízení fotek a posezení v restauraci nebo kavárně nebo nákupu suvenýrů. Také mě láká provincie Bretaň nebo městečko La Gacilly, kde je lázeňský hotel Yves Rocher.

Celkově mě láká spíše Evropa (Belgie, Švýcarsko, Norsko), možná i ta Asie, ale nikdy mě nenapadlo podívat se třeba do Afriky, to není nic pro mě.  Doufám, že to nezůstane jen u snění a do všech těchto zemí se podívám. Největší překážkou pro mě bude překonat dopravu a to konkrétně létání. Letěla jsem jednou a to mi bylo šest, nic si nepamatuji. Představa, že letím letadlem, mi není tak úplně příjemná, ale budu to muset překonat. Taky si hlavně nejdřív pořádně vydělat, vše naplánovat (nejlepší část! :D) a pak už jen odhodit všechny moje strachy a zábrany a vyrazit.

Máte taky takový wishlist? Kam byste se rádi podívali vy? Do komentářů mi klidně napište nějaké vaše rady/zkušenosti s cestováním nebo tipy na nějaká zajímavá místa 🙂


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram