VZPOMÍNKY VE FOTKÁCH


Autor: Miroslava Francis, maminy-international.org

V dnešní době je lehké se vrace k okamžikům, které se staly třeba minulý rok. Díky technologii můžeme víceméně dokumentovat každý náš krok a zaznamenat každou minutu našeho života. A pro rodiče je toto nejlepší způsob, jak si uchovat vzpomínky na všechny první okamžiky v životě jejich ratolestí.

Ale i to s sebou přináší, že se okrádáme o okamžiky, které díky věčně připravenému telefonu promeškáme. Nedávno jsem si sedla nad krabici s fotkami, co tu máme. Jsou tam některé mé fotky z dětství a mé rodiny a pak i manželovy. A samozřejmě i nějaké fotky našich dětí. Protože jsme asi staromodní, ale chceme mít i tištěné fotky a občas si s dětmi sednou a podívat se na ně a u nich si povídat příběhy. Tak jako jsme to jako malí dělali i my s našimi rodiči.

Přijde mi, že místo aby si lidi ty vzpomínky vytvářeli tím, že budou přítomni v okamžiku, se spíš soustředí na to, aby vypadali co nejlépe na sociálních mediích a honí se za perfektní pózou a fotkou. A musím se přiznat, že i já jednu dobu nedělala nic jiného, než měla pořád telefon v ruce a říkala mým dětem, aby něco udělaly na kameru, místo toho, abych je to nechala udělat v momentu.

A tak mám pro nás všechny návrh! Buďme více přítomni v okamžiku, ať už jako rodiče anebo i jako cestovatelé a vlastně všichni. Vytvořme si pravé vzpomínky, které se nám občas podaří zachytit na kameru a ne ty umělé pro kameru. Kdo jde do toho se mnou?

​Mirka


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno