Autor: Canli, canli.cz

Když můžou youtubeři mluvit veřejně o svých vztazích, tak proč bych já nemohla, že jo?! Vezmu to ovšem i trochu obecně. Tak si z tohoto článku vyzobejte, co se Vám bude líbit…

Přemýšlela jsem nad tím, jakým směrem se ubírají moje vztahy. Já jsem na vztahy vysloveně smolař. Můj první přítel mi celou dobu našeho vztahu lhal. Další natočil video, jak ojíždí meloun a dal to na internetovou sex seznamku (naštěstí až rok po rozchodu) a stal se z něj gay. Pak jsem měla delší vztah, o kterém jsem dokonce psala tady… LÁSKA

A pak to šlo z kopce… Zamilována do svého nejlepšího kamaráda, který byl do mě “zamilovaný” přes 3 roky, když už to vypadalo, že spolu budeme, tak si to rozmyslel a nechal mě “trpět”. 😀

Mezitím proběhlo pár pobláznění, ale následně jsem vždy buď já, nebo on zjistila, že to zkrátka není ono a do budoucna by to neklapalo. A tak jsme to raději nechali být.. .

Byla jsem podvedena několikrát. Zrovna já holka, která podvádění nějak extrémně nemusí… jako bych měla na čele napsáno “Podvádějte mě”. Ale v poslední době mi tohle téma přijde spíše smutné, znám asi tak 2% lidí, kteří jsou si věrní a 98%, kteří podvádění berou jako běžnou součást vztahu. Řekněte, prosím, že nejsem sama, kdo si myslí, že je to nenormální…

Abych se dostala k podstatě tohoto článku. Dospěla jsem k názoru, že dělím vztahy do několika skupin.

Šťastlivec

Šťastlivec je ten, který nalezne osobu stejně blízkou, dokáže s ní otevřeně mluvit a ochotně pracovat na vztahu. Jsou spolu šťastní a nic jim nechybí, nemají důvod hledat někoho jiného. Jsou oba ochotni spolu zestárnout i přes veškeré pády a nepřízně, co se jim postaví do cesty. Jsou ochotni nebrat hádku jako důvod k rozchodu, ale důvod ke zlepšení.

Smolaři/hledači

Smolař je člověk, co se opravdu snaží najít partnera, se kterým si bude rozumět stejně jako šťastlivec. Smolař ovšem naráží na přesné protiklady sebe samého, a tak postupně ztrácí v důvěru ve vztahy, ale pořád doufá, že se jednoho dne ona osoba objeví.

Flegmatici

Flegmatikovi je jedno, zda Vás podvede. Flegmatikovi je jedno, zda Vám lže, hádáte se nebo Vám ublíží. Uvědomí si to popřípadě až později. Flegmatik je zkrátka za Vás rád, ale nedokáže nadále vztah rozvíjet. U flegmatika také často nevíte, na čem jste, a tak z něj musíte horem dolem dostávát, co si vlastně doopravdy myslí, protože jeho nejčastější odpověď je “mně je to jedno” a přiznejme si, to je občas vážně vyčerpávající .

Mysliči

Mysliči něco jiného myslí a něco jiného dělají. Ukažme si to na příkladu: Myslí si že Vás nikdy nepodvedou, ale při první příležitosti se jim podaří to “nějak” porušit a následně se omlouvají stylem “Ale já myslel..”, “Prostě se to stalo..” nebo “Já za to fakt nemůžu..”

Snaživci

Snaživci se snaží tak dlouho a tak urputně, aby bylo všechno dokonalé, až to partnerovi začne lézt na nervy. Začne mu chybět akce a začne se ve vztahu nudit.

Akceptátoři

Akceptátoři jsou dva lidé, kteří spolu zůstávají už jen z toho důvodu, že jsou spolu dlouho a již jsou na sebe zvyklí. Ano, chápeme, že je těžké se oddělit, ale tak občas by to chtělo zapracovat na tom vztahu.

Single lidé často zůstavají v samotě z toho důvodu, aby jim už nikdo další neublížil. Jsou jako osamocené loďky na moři, které hledají přístav, ale přístavy se nestaví pro jednu loďku. A tak uzavření se v té bublině vůbec nenapomáhá našemu sociálnímu životu. Jen od sebe odháníme příležitosti.

Já osobně jsem byla vždy ve vztahu šťastnější, a tak hledám. Ze všech stran jsem bombardována, ať si někoho najdu, ale ono to není tak jednoduché najít v mém případě parťáka do života, a tak v poslední době raději nic neočekávám a užívám si “single života”.
Ono je nakonec stejně nejlepší netlačit na pilu a on se ten náš “pravý” ukáže sám…

Jak jste na tom Vy? Single, nebo zadaný? Přidali byste ještě nějakou skupinu, se kterou jste se setkali? Zanechte mi komentář! 🙂

Mějte se a smějte 🙂 Canli 🙂


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here