Bloggers RE

ZÁZRAK PRE SUCHÚ POKOŽKU


Autor: Simona Dubravova, liveinfoxworld.blogspot.com

To, aký typ pokožky máme, to neovplyvníme. Ale môžme ovplyvniť to, ako sa o ňu budeme starať a aké produkty budeme používať. Výživa, hydratácia, vitamíny a antioxidanty sú pre pokožku veľmi dôležité. Keď ich pokožka začne postrádať, dá to rýchlo najavo. Bambucké maslo je prírodný produkt, ktorý v sebe skrýva mnoho telu prospešných látok. Masielko je vhodné aj pre ľudí, ktorí nemôžu používať bežnú kozmetiku a musia hľadať alternatívy pre starostlivosť o svoju pokožku. Má obrovské množstvo využití a ja Vám dnes prezradím, aký je to skrytý poklad.

ČO JE TO SHEABUTTER ?

Bambucké maslo Sheabutter, je prírodný produkt, ktorý sa získava lisovaním z orechov stromu Karité. Získaný tuk je plný vitamínov a telu prospešných mastných kyselín. Väčšina masielok je rafinovaných v triede B-D, a tak sa strácajú niektoré veľmi dôležité látky. Okrem toho sa miešajú, bielia sa a pridávajú sa aj chemické látky a konzervanty. Toto maslo je ale NERAFINOVANÉ v triede A, a teda zachováva si všetky dôležité látky bez akýchkoľvek prímesí a chemických látok.

JE TO 100% BIO PRODUKT.

Skúšala som úž niekoľko rafinovaných masiel a som rada, že mám možnosť porovnať rozdiel tak, ako to vnímam ja. V prvom rade, vlastnosti nerafinovaného produktu sú dlhodobé, okamžité a výraznejšie. Konzistencia je tuhšia, jemne našlahaná, pri kontakte s pokožkou ako obláčik. Vonia veľmi špecificky – má dymovú príchuť po orechoch. Niekomu to môže prekážať, mne naopak, je vôňa príjemná, taká zvláštna a ešte som sa s ňou nestretla.

A viete čo je najlepšie? Vaše balenie bude jedinečné, pretože každé jedno je vyrábané ručne. Vôňa, konzistencia a farba sa môžu líšiť vzhľadom na obdobie zberu orieškov.

MOJE TIPY NA VYUŽITIE MASLA

NA PERY: Počas leta ma vedia potrápiť suché pery. Stačí jedno natretie a pery sú hydratované a jemné.

NA VLASY: Pred spaním som si na vlasy naniesla maslo a nechala pôsobiť do rána. Po umytí som mala krásne vyživené a lesklé vlasy. Dá sa použiť aj ako rýchla pomoc na suché a rozštiepené končeky, no efekt je krátkodobý. Je to naozaj len jednorázová zachrana, inak treba takto poškodené konce vlasov ostrihať, pretože zničené končeky vám nepomôže dať dokopy už nič.

NA PLEŤ: Keď mi moja pleť dá najavo, že potrebuje hydratáciu, použijem bambucké maslo ako nočný pleťový krém. Podporuje tvorbu kolagénu a elasticitu pleti.

PRI ODLIČOVANÍ: Veľmi jemná pokožka očí ma pri odličovaní vždy páli a je podráždená. Pomáha mi práve toto maslo, ktoré je vhodné aj na odličovanie celej tváre.

JEDEN PRODUKT, MNOHO SPÔSOBOV VYUŽITIA

Na akné a jazvyčky po akné a na rôzne kožné problémy.
Ako telové maslo na celú pokožku tela.
Upokojuje podráždenú pleť po holení.
Podporuje rast mihlaníc a ich výživu (naprílad pri odličovaní).
Hydratuje pokožku bruška tehotných žien – zabraňuje tvorbe stríí a zmenšuje už vytvorené.
Využíva sa aj v gastronómii namiesto tuku.
Urýchľuje hojenie jaziev a hojenie pokožky po tetovaní.

AKÉ LÁTKY OBSAHUJE?

–> prírodné antioxidanty
–> vitamíny A, D, E, F
–> fytosteroli
–> kyselina olejová, stearová, linolová, palmitová, linolénová, arachidová

Na záver by som dodala, že ak trpíte alergiou na orechy, urobte si test na alergickú rekaciu – vyskúšasjte malé množstvo masla naniesť na pokožku a počkajte 12 hodín.

Ak ste sa dostali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za prečítanie a budem veľmi rada, ak mi dáte vedieť, či máte s bambuckým maslo nejaké skúsenosti.

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek a súťaže nájdete aj na instagrame @s.dubravova.

Majte pekný zvyšok dňa! S.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram