ZEMĚPIS HROU – SOUTĚŽ S PIXERS.CZ


Já i můj muž jsme před narozením dětí hodně cestovali. Spolu i zvlášť. S dětmi dál hodně cestujeme, ale „jen“ v rámci Evropy. Pořád, ale plánujeme co bude, až děti trochu vyrostou….

Společná cestovatelská vášeň se samozřejmě přenáší na naše děti, neboť téma cestování je naším častým tématem rozhovorů. Jediné, co nám doma až do nedávna chybělo byla velká mapa světa.  Díky Pixers ji už doma máme. Nestačím se divit, jak „obyčejná“ mapa světa dokáže zabavit 3 děti ve věku 10, 7 a 4 roky.

Původní záměr zaplnit volnou stěnu mapou světa překvapivě znamená zábavu č. 1 pro celou rodinu.

Kombinace 3 dětí v různém věku a výrazně odlišnými znalostmi může být občas u mapy oříšek.  Nejmladší má však své chvilky u mapy, když jsou starší ve škole. V té době se s ní domluvím, co na mapě ukáže svým sourozencům, až zase budeme hrát naše „mapohry“. Přiznávám – překvapuje mě. Netušila jsem, že 4 letá holčička s velkou touhou vyrovnat se svým sourozencům si zapamatuje světadíly, ale i těžší úkoly typu, kde je Francie. Sourozence samozřejmě zpočátku její informace nepřekvapovaly. Je však jen otázkou času, než i ona bude přinášet své „novinky“ na mapě světa.

Nemám potřebu do ní „nahustit“ informace o světě. Spíše pro ni hledám na netu aktivity pro děti v jejím věku, které budou pouze souviset s tématem poznání světa, ale rozvíjet budou jemnou motoriku či její vyjadřovací schopnosti.

Školáci už umějí s mapou pracovat, a jdeme spíše po pikoškách typu: kde je Ouagadougou? Pokud jsou hledající ztraceni, pomáhá se postupným vyloučením kontinentů, apod. I je opravdu baví zjištovat informace o konkrétních zemích. Nehledají je jen na netu, ale znovu se vracíme ke hrám, které už tady „čekaly“ na nejmladší.

Mapa světa na stěně nám stále přínáší nové témata rozhovorů – vracíme se k našim cestám bez dětí, ale i s dětmi. Současně i plánujeme, kam bychom rádi ještě viděli a co zajímavého bychom tam mohli vidět.

Ráda bych vytvořila přehledný seznam dostupného materiálu, her a aktivit s dětmi v různém věku na téma SVĚT. Už jsem něco málo začala a budu ráda, když se přidáte a pomůžete mi. Můj aktuální seznam je k nahlédnutí na odkazu pod fotografií.

ZEMĚPIS HROU S DĚTMI VE VĚKU 3 AŽ 12 LET

Díky společnosti Pixers můžete vyhrát poukázku na nákup ve výši 2 000 Kč a pořídit si tak např. mapu světa pro své děti. V nabídce je i řada jiných zajímavých produktů – nakoukněte:

SOUTĚŽ O 2 POUKÁZKY NA NÁKUP VE VÝŠI 2 000 Kč

Losovat budu 2 šťastlivce, kteří obdrží poukázku ve výši 2000 Kč na libovolný nákup na Pixers.cz

Soutěž probíhá od 26. 5. do 16. 6. 2017. Jména výherců budou zveřejněna 17. 6. 2017. Losování provede náhodný generátor čísel.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

 1. Buď fanouškem FB stránky 3dmamablog. Pokud se FB vyhýbáš, i proto mám pochopení a bude stačit, když se registruješ pro odběr nových článků prostřednicvím emailu. Odkaz pro registraci je v pravém spodním rohu blogu.

2. Do 16. 6. 2017 napiš tady nebo na Facebook TIP na hru (pracovní list, šablonu, aplikaci), aktivitu s dětmi jakéhokoliv věku – prostě cokoliv související s MAPOU SVĚTA a všeobecným přehledem o SVĚTĚ. Neboj se přidat odkaz. Bude fajn mít inspiraci na jednom místě. Určitě nezapomeň vyplnit kolonku s emailem, abych Tě v případě výhry mohla kontaktovat.

3. Pokud budeš sdílet veřejně tento článek na FB či info o této soutěži na Instagramu, zařadím Tě do slosování 2x. Pro jistotu mi prosím dej vědět v komentáři, na Instagramu mi pomůže, když použiješ #soutez3dmamablog

Na širokou nabídku produktů se můžeš podívat na Pixers.cz

Mě osobně nejvíce mě zaujaly:
MAPY ve všech podobách (plakát, obraz, samolepka, tapeta), u nás nakonec vyhrála tato mapa
SAMOLEPKY NA IKEA STOLEK LACK
OMYVATELNÉ FOTOTAPETY

Pokud se Vám moje tipy na téma zeměpis hrou líbí a soutěž o podobné ceny vítáte – podpořte mě prosím v soutěži MAMAblog roku 2017. Poprvé patřím mezi nominované. Ráda bych rozšířila rozsah stávajících mamablogů o blog s rychlou inspirací zejména pro rodiny s většími dětmi.

Za Vaši podporu budu vděčna. Hlasovat se může 1x denně až do 1.6. a každý den jsou pro hlasující připraveny pěkné ceny.

►►►FORMULÁŘ PRO HLASOVÁNÍ 

 


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno