Autor: Simona Dubravova, liveinfoxworld.blogspot.sk

Ahojte! V poslednej dobe som veľmi obľúbila ľahkú zimnú turistiku. Či už sú to prechádzky v prírode alebo organizované prechody, pri ktorých si zresetujem hlavu od všetkých povinností. Je to naozaj dobrý relax. Keby mi niekto pred rokom povedal, že toto JA raz napíšem, asi by som ho vysmiala. Ale treba skúšať nové veci, práve vtedy nájdeme to, čo vás naozaj baví.

V takejto veľkej zime je najdôležitejšie naozaj kvalitné a teplé oblečenie. Skôr ako vrstvenie oblečenia je potrebný výber funkčného alebo teda termo prádla, ktoré má za úlohu odoberať vlhkosť a udržiavať teplo a sucho. Základom sú dve vrstvy – zaisťujú priedošnusť a odvod potu. Nemusíme teda vyzerať ako cibuľa aby nám bolo pekne teplo. Pod teplú bundu nám postačí napríklad toto funkčné tričko od Engelbert Strauss a funkčná mikinu na zips. Navyše takéto prádlo je veľmi ľahké a príjemné na nosenie.

Ako funguje funkčné prádlo?

  • Zaisťuje priedušnosť a odvod potu
  • Materiál je antialergénny
  • Zabezpečuje termoreguláciu

Netreba zabúdať ani na vhodne zvolenú obuv. Musí byť pevná, nepremokavá a hlavne pohodlná. Priznám sa, že ja pozerám aj na to, ako celkovo vyzerá, aj keď to je v konečnom dôsledku naozaj zanedbateľné. Napríklad túto obuv O2 Majoris mid by som brala.

Ako tip by som vám uviedla kvalitný e-shop Engelbert Strauss, ktorý je vedúcim obchodom v oblasti predaja pracovných odevov a obuvy, príslušenstva a kvalitného funkčného oblečenia pre dámy, pánov aj deti. Vďaka športovému charakteru sa ich výrobky využívajú aj mimo pracovné prostredie. Takéto oblečenie nemusí byť len nudné – firma Engelbert Strauss kladie vysoké nároky na design a funkciu ich výrobkov. Ak hľadáte naozaj kvalitné termo oblečenie za prijateľné ceny, odporúčam sa pozrieť práve na tento e-shop.

Urobila som výber najzaujímavejších kúskov, ktoré som si pripísala aj do môjho športového wislistu.

Obľubujete zimnú turstiku, resp. turistiku všeobecne? Využívate funkčné prádlo? A počuli ste niekedy o vyššie spomínanom e-shope? Teším sa na vaše komentáre.

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek nájdete aj na instagrame @s.dubravova.

Majte pekný zvyšok dňa! S.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here